Discord Boost Nedir?

17
Discord Boost Nedir?

Discord Boost Nedir?

Discord Boost Nedir ?

Discord bir sesli sohbet uygulamasıdır. Oyun oynarken sesli görüşme ,oyunda birbirini bulma gibi avantajlar sağlar.Bunların yanı sıra toplu konuşma ,ekran paylaşma ,kullandığınız bir uygulama sürecini paylaşma (spotify ) gibi özellikleride mevcuttur.

Discordu her tarayıcıda da kolayca açabilir ve indirmeden de kullanabilirsiniz yani discord çoklu bir platformdur .

Gün geçmiyor ki kullandığımız uygulamalara işlerimizi kolaylaştıran ya da onlara olan ilgimizi arttıracak bir özellik daha gelmesin. Discord da bundan geri kalmadı :

Discordun çok da fazla bilinmeyen ve yakın zamanlarda ortaya çıkan bir özelliği daha mevcut  ‘server boost’. Discord Ücretsiz Boost, Discord Ücretsiz Server Boost diye bir şey var mı?

Discord çok da uzak olmayan bir zamanda kendisine discord server boost denilen bir özellik ekledi. Eklediği bu özellik aslında sunucu yükseltebilme özelliği. Eklenen bu özellik ile discord kullanıcılarının bir çok avantaj kazanacağı aşikar. Peki sunucu yükseltmek nedir ?

Discord klasik olarak da günlük hayatmızıda oldukça fazla işimize yarayan bir uygulama .Genelde iletişim için hepimizin kullandığı discord paketi 2 nitro değerindedir.Bu paket  ortalama olarak 5 dolarlıktır. Bu klasik paket ile ücretsiz oyunlara sahip olamayız.

Bu maddi olarak da daha uygun bir pakettir fakat bunun yanı sıra daha pahalı olan  yaklaşık 10 dolar değerindeki paket ,istediğimiz zaman sunucusunu yükselterek kullanabileceğimiz ve oyunlar ekleyebileceğimiz özellikleri  de bizlere sunuyor. Daha pahalı olan paketi aldığınızda istediğiniz sunucuya yükseltebilirsiniz fakat şöyle bir durum var ; bu sunucuları birden fazla kez yükseltemiyorsunuz yani paketi aldığınızda max bir kez sunucu yükseltebilirsiniz. Bu sunucuyu yükseltiğiniz de Discord uygulamanız daha kaliteli hale gelir.

Discord Boost Nedir?

Discord’da sunucu yükseltmenin de belli seviyeleri ve şartları var;

Sunucu yükselmek istediğinizde kullanıcı ayarlarından paket seçmelisiniz .Yukarda da belirtilen miktarlardaki paketlerden kendi durumunuza göre seçebilirsiniz.Daha sonra never boost denilen kısıma girdiğimizda karşımıza level seçenekleri çıkar.

İlk seviyede sunucunuzu iki kişi yükseltir. İkinci seviyede on kişi ,üçüncü seviyede ise elli kişinin sizin sunucunuzu yükseltmesi gerekmektedir. Şimdilik en yüksek seviye üçüncü seviyedir. Doğal olarak en güzel ve en avantajlı özelliklere üçüncü seviyede sahip olursunuz. Ayrıca bu özelliklerden sunucudaki diğer kullanıcılarda faydalanabilir.

Buraya tıklayarak diğer blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Buraya tıklayarak Discord’un Web sitesine gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın