Discord sunucusu nasıl kurulur ?

15
Discord sunucusu nasıl kurulur ?

Discord sunucusu nasıl kurulur ?

Discord sunucusu nasıl kurulur ?

Discord çoğumuzun kullandığı sesli ve yazılı sohbet uygulamasıdır. Bu popüler uygulamanın kullanımı kolaydır ve özellikleri rakiplerine göre avantaj sağlar. Kullanıcı sayısı da bunlara istinaden günden güne artmaktadır. Ayrıca discord TeamSpeak3 vs uygulamalarına karşı ücretsiz olarak piyasaya sunulmuştur. Bu discordun kullanıcı sayısının fazla olmasında ve popülaritesinde epey etkili bir unsurdur.

Discord sunucusu nasıl kurulur

Discord klasik, ücretli abonelikler dışında kullandığımız klasik kurulumudur. Ücretli abonelik paketlerinde Discord bize extra avantajlar sağlar ve diğer kullanıcılardan bizleri farklı kılar.

Discordda belli bir kitleye sahip olmak ve discordu gerçekten güzel ve verimli bir şekilde kullanabilmek için discord sunucusuna ihtiyaç vardır. Discord sunucusu size kitle kazandırır ve sizi kişiselleştirir, özel kılar.

Discordu ücretsiz olarak yükleyebilir ve üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra iki faktörlü kimlik doğrulama’ güvenliğiniz gerekli bir ön koşuldur.

Discord sunucusu nedir nasıl kurulur ?

Discordda sesli katılım ile oyun oynayabildiğimizi ve çeşitli aktiviteler yapabildiğimizi belirtmiştik. Discordda bu şekilde sesli katılım sağlayabilmek için öncelikle bir sunucu oluşturmak ya da herhangi bir sunucuya katılmak  gerekir.

Peki keni discord sunucumuzu nasıl oluştururuz ?

Discordun sol alt köşesinde bulunan + işaretine basarak sunucu oluştur diyoruz. Buradan da açılan pencereye sunucu adını, adresini ve sunucu resmini giriyoruz.

Sunucu bölgesi olarak Rusya ve Merkez Avrupa seçebilirsiniz. Sizin için avantajlı olacaktır. Sunucunuzu oluşturmanın bu kısmını geçtiğinizde karşınıza tema seçimi çıkacaktır. Sunucunuza uygun kategori ,metin ve ses kanallarını belirleyerek oluşturmalısınız.

Discord sunucusu nasıl kurulur

Oluşturduğunuz sunucunun güvenlik ayarlarını kesinlikle atlamamalısınız çünkü kişisel bilgileriniz güvenliği sunucunuzun kitlesi büyüdüğünde vs. daha da fazla tehlikeye girebilir.

Büyük kitleye sahip serverler üyelerin oldukça dikkatini çeker ve bunlardaki bilgileri ele geçirmek tabii ki sıfırdan başlamaktan daha kolay bir yoldur. O yüzden kesinlikle yadsınmaması gereken ve kontrollerinin de aksatılmaması gereken bir konudur Discord ayarları.

Ayrıca yeni kullanıcılarınızın uygunsuz mesajlar göndermesini engellemek veya denetlemek için çeşitli kısıtlamalar koyabilirsiniz.

Discord sunucunuz için çeşitli emoji ve gifler ekleyebilirsiniz. Bu bazı zamanlarda kendinizi daha iyi ifade etmenize yardımcı olabilir.

Sunucunuzun kitle sayısını da yine sınırlandırabilir ve çeşitli üyelerinizin de üyelik süresini kısa tutabilirsiniz.

Peki sunucu oluşturmak istemiyor fakat discord da herhangi bir sunucuya girmek istiyorsak ne yapmalıyız ?

Discord üzerinde herhangi bir sunucuya katılmak için moderatörün davet bağlantısı göndermesi yeterlidir. Bağlantıya tıklayarak ve kendinizi ekleyerek sunucuya katılabilirsiniz.

Buraya tıklayarak diğer Blog yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın