Telegram Botları Nedir ?

25
Telegram Botları Nedir ?

Telegram Botları Nedir ?

Telegram Botları Nedir ? , Telegram Botları Nasıl Kullanılır ? En Popüler Telegram Botları

Telegram çoğumuzun kullandığı fakat pek çok özelliğiniz henüz bilmediğimiz bir uygulama.Kimi wp den vazgeçemedeği için kimi de telegrama henüz alışık olmadığı için kullanmayı tercih etmiyor fakat Telegram da hemen hemen Whatsapp ile aynı özelliklere sahip ,bilakis Whatsapp de bulamayacağımız pek çok alternatif Telegram ‘da mevcut.

Telegram Botları Nedir ?


Peki Telegram bize neler vaadediyor ?


Telegram tüm cihazlar arasında basit ve hızlı mesajlaşma sağlar.Girdiğiniz cihaz farketmeksizin oldukça hızlı ve güvenli bir veri aktarımı sağlıyor.Ayrıca telegramda gönderdiğiniz görüntü ve grafiklerin kalitesini Whatsapp kadar düşürmüyor çünkü Telegram görüntüyü sıkıştırmıyor.
Telegram da telefonunuzun hafıza sıkıntısı yaşaması gibi bir durum söz konusu değil çünkü telegram aldığı dosyaları kendi bünyesinde barındırır ve telefon hafızasına dosya aktarımı yapmaz.
Telegram’ın bir özelliği ise mevcut gönderimleri henüz göndermediyseniz kayıtlı hale getirir ve tekrar gönderebilme gibi bir alternatif sunar.

Telegram’ın sunduğu bir çok alternatiften bahsettik fakat Telegram’ın, çoğumuzun bilmediği başka alternatifleri de var. Telegram botları da bunlardan bitanesi.

Telegram botu nedir ?


Telegram botları kullanıcılara bir çok alternatif sunar. Yani botlar Telegrama çok yönlülük kazandırır.Tahmin bile edemeyeceğiniz pek çok şeyi Telegram botları sayesinde yapabilirsiniz.
Müzik indirmek, çeviri yamak, bazı durumlar için konum belirlemek gibi durumlarda başka bir tarayıcıdan yardım alırız ya da onunla ilgili uygulamayı telefonumuza indirmek zorunda kalırız.İşte Telegram botları burda devreye giriyor.Henüz dünya üzerinde pek çok Telegram kullanıcısının bilmediği bu özellikler aslında günlük hayatta pek çok durumu kolayaştırıyor.
Telegram botlarını kendimiz oluşturur ve kullanırız. Şu şekide gerçekleşir:
Telegram gönderdiğiniz bazı mesajları talimat olarak algılar ve bunu üçüncü bir taraf olarak işleme dönüştürür.Aslında Telegram botları tamamen Telegra ile özdeşleşmiş ve onun bir alt kolu değildir .Botlar başka bir şirket tarafından yönetilir.
Telegram botları için yapay zeka da denilebilir.Çünkü gönderdiğimiz talimatları gerçekleştiren bir uygulama birimidir.
Telegram botları herkese açık bilgilerinize ve kendisine gönderdiğiniz bilgilere ulaşabilir, bunları saklayabilir. Burda da durum tamamen kullanıcnın güvenine kalmış durumda velevki yüzde pozitif ve verimlilik beklememiz de çok normal olmazdı.
Botu kullanmak istediğinizde ,arama ekranına yalnızca botun adını yazmanız ve daha sonra başlatmanız yeterli olacaktır.Kullanmak istemedğiniz taktirde bu duruma ara da verebiliyorsunuz.Bunu da sağ üst köşede bulunan durdur butonundan yapabilirisniz.

Kullanışlı En Popüler Telegram Botları ;


• Freud Bot
• VK Music Bot
• Think Faster
• Kandilli
• YTA Bot
• APK Downloader
• File Converter
• Text Magic
• Yandex Translate


Yukarıda gördüklerimiz bazı bot örnekleridir. Örneğin Freud bot için telegrama verdiğiniz talimattan sonra, size günlük psikolojik durumunuzla ilgili bilgi gönderebilir. Bunun doğruluğuna inanmak kişiden kişiye göre değişsede, bazı kullanıcılar için eğlenceli olabiliyor.

Yandex translate botu ile İngilizce çeviriler yapabilir ve oyunlar oynayabilirsiniz.
Kandilli botu ile, yakınlarınızda olmuş bir depremden haberdar olabilirsiniz.
Bu şekilde her bir bot, telegrama pek çok alternatif sağlıyor ve telegramın çok yönlü yapısına da katkısı oldukça büyük.

Buraya tıklayarak diğer blog yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın