Telegram Grupları

12
Telegram Grupları

Telegram Grupları

Telegram Grupları, hakkında Blog yazımızı okuyup Telegram gruplarının ne olduğunu öğrenebilir, Telegram grupları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Telegram Nedir?

Telegram, Pavel Durov isimli Rus yazılımcı tarafından kodlanmış hem sesli hem yazılı sohbet imkanı tanıyan bir dijital sohbet uygulamasıdır. Android, IOS, Windows Phone gibi bir çok cihazı desteleyip, Windows, IOS, Linux gibi işletim sistemlerini de destelemektedir. Telegram ilk yayınlamasını 2013 Ağustos tarihinde yapmış olup dijital haberleşme uygulamaları sıralamasına girmiştir ve günümüzde ise en çok kullanılan dijital sohbet uygulamalarından birisidir.

Telegram Kullanıcıları birbirleri arasında 2 GB’a kadar dosya paylaşımı, video gönderimi, sticker paylaşımı, fotoğraf gönderimi, ses kaydı gönderimi ve metin mesajları paylaşımı yapabilmektedir Telegram bu özellikleri kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır.

“Telegram, 2021 yılı Ocak ayı itibariyle tam 500 milyon aktif kullanıcı sayısın aşarak En iyi, en çok kullanılan dijital haberleşme uygulamalarından birisi olmuştur.”

Telegram Grupları

Bilgisayarda Telegram Kullanmak

Telegram bu özelliği kullanıcılarına sunmaktadır, örneğin işte iken bilgisayar başında çalışan birisi iseniz Web Telegram sayesinde bilgisayar üzerinden Telegram konuşmalarınızı aynı mobil cihazlarınızda yapmış olduğunuz gibi yapabiliyorsunuz.

Bilgisayarda Telegram kullanmak oldukça basittir, web.telegram.org adresinden Web Telegram’a giderek bilgisayarınız üzerinden Telegram kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telegram Grupları

Telegram uygulaması içerisinde tüm kullanıcılar dilediği gibi gruplar oluşturabilmektedir, bu grup kategorilerine örnek verecek olursak;

  • Telegram Öğrenci Grupları
  • Telegram Sohbet Grupları
  • Telegram Film/Dizi Grupları
  • Telegram Sınav Grupları
  • Telegram Arkadaşlık Grupları
  • Telegram Kripto Para Grupları
  • Telegram Borsa Grupları

Bu tür ve daha birçok tür telegram grupları, telegram üzerinde en çok ziyaret edilen ve tercih edilen grup kategorileri arasında yer almaktadır.

Boş vakitlerinizde örneğin bir Telegram Sohbet Grubuna girerek yeni kişiler ile tanışabilir veya Telegram Anonim özelliği sayesinde kimseye kendinizi tanıtmadan anonim olarak sohbet edebilir boş vakitlerinizi evde, işte okulda tüm her yerde değerlendirebilirsiniz.

En Popüler Telegram Gruplarını web sitemiz üzerinde bulabilir, hızlıca ulaşabilirsiniz. A’dan Z’ye onlarca kategorideki gruplarını bulmak için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Buraya tıklayarak diğer Blog yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın