Telegram Kanalları

Telegram Kanalları

Telegram Kanalları, hakkında Blog yazımızı okuyup Telegram kanallarının ne olduğunu öğrenebilir, Telegram kanalları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Telegram Kanalları

Telegram Nedir?

Rus yazılımcılardan olan Pavel Durov tarafınca kodlanmış hem sesli hem yazılı sohbet imkanı tanıyan bir dijital sohbet uygulamasıdır Telegram. IOS, Windows, Linox tarzı işletim sistemlerini destekliyor, IOS, Android, Windows Phone tarzı çoğu cihazı da desteklemektedir. İlk yayın tarihini 2013 Ağustos’ta yapıp, dijital sohbet uygulamaları arasına giriş yaptı. Günümüzde ise en çok kullanılan en iyi haberleşme uygulamalarından birisi oldu.

Telegram uygulaması üzerinde kullanıcılar bir biri arasında olan sohbetlerde, metin mesajları, fotoğraf gönderimi, video gönderimi, ses kaydı gönderimi, sticker gönderimi ve 2 GB’a kadar destekli dosya paylaşımını sınırsızca yapabilmektedir. Bu özelliklerin hepsini Telegram tüm kullanıcılara kusursuzca sunmaktadır.

“2021 yılının Ocak ayı itibari ile Telegram uygulaması, aktif olarak tam 500 milyonu aşkın kullanıcı sayısına sahip oldu.”

Telegram Kanalları

Masaüstü Cihazlarda Telegram Kullanımı

Telegram Web sayesinde Pavel Durov bu özelliği yine tüm kullanıcılara sundu. Birkaç örnek verecek olursak okulda, işte, evde bu tarz her yerde bilgisayar üzerinden çalışan birisi iseniz, Web Telegram sayesinde Telegram üzerindeki konuşmalarınızı sadece mobil cihazınızda değil Web Telegram’da da devam ettirebiliyorsunuz.

Masaüstü/Dizüstü cihazlarınızda Telegramı kullanmak oldukça kolay, web.telegram.org adresi üzerinden Web Telegram adresine girebilirsiniz ve Web Telegram’ı kullanmaya hızlıca başlayabilirsiniz.

Telegram Kanalları

Telegram üzerinde tüm kullanıcılar sınırsızca Telegram Kanalı oluşturabilmektedir, bu oluşturulan kanallardan bazılarına kategori açısından örnek verecek olursak;

  • Telegram Haber Kanalları
  • Telegram Arşiv Kanalları
  • Telegram Film/Dizi Kanalları
  • Telegram Kripto Para Kanalları
  • Telegram Borsa Kanalları
  • Telegram Yazılım Kanalları
  • Telegram Ders Kanalları
  • Telegram Öğrenci Kanalları

Bu tarz, daha bir çok türde telegram kanallarını telegram üzerinde en fazla ziyarete sahip ve tercihen en çok sevilen kanal kategorileri bunlardır.

Boş vakitlerinizi örnek verecek olursak bir Telegram Haber Kanalı üzerinde gündemi takip ederek geçirebilir, gündemden anlık olarak bildirim alabilir ve takip edebilirsiniz, anlık bildirimler sayesinde Telegram Kanallarının bu özelliğinden yararlanarak Gündemdeki tüm haber kategorilerinden anında tüm cihazlarınıza bildirim alabilirsiniz.

En Popüler Telegram Kanallarını sitemizde fazlasıyla bulabilirsiniz ve kolayca ulaşabilirsiniz. A’dan Z’ye binlerce kategoride olan kanallara erişim sağlamak için hemen sitemizi inceleyin.

Buraya tıklayarak diğer Blog yazılarımızı da okuyabilirsiniz.