Telegram Web Nasıl Girilir

17
Telegram Web Nasıl Girilir

Telegram Web Nasıl Girilir

Telegram Web Nasıl Girilir, Telegram Web’e Nasıl Girilir?

Telegram son zamanlarımızda en çok kullanılan dijital sohbet uygulamalarından birisidir, günümüzde birçok dijital sohbet uygulaması ile kıyasıya rekabet sürdüren ve gelişmelerine güncellemeleriyle ve desteği ile devam eden bir sohbet uygulaması.

Telegram tüm mobil cihazlarda kullanılmaktadır, IOS, Android, Windows Phone gibi işletim sistemlerinde Telegram mobil uygulaması kullanılabilmektedir. Bugün sizlere Mobil cihazlarınızda rahatlıkla kullanmış olduğunuz Telegram’da, Nasıl bilgisayar üzerinden web.telegram.org ‘a giriş yapabileceğinizi göstereceğim.

Telegram Web Nasıl Girilir

Öncelikle web.telegram.org adresi üzerinden Telegram uygulamasının bilgisayar sürümünün web sitesine giriş yapıyoruz.

web.telegram.org adresine giriş yaptıktan sonra ekranımıza gelen 2 seçim kategorisi oluyor, bunlardan biri Ülke seçimi diğeri ise Telefon Numarası, açılan iki kategori üzerinden öncelikle ülke seçimimizi yapıyoruz bu sayede telefon numaramızın +90’lı kısmı otomatik olarak ayarlanıyor. Ülke seçimi yaptıktan sonra ise aktif olarak kullanmış olduğunuz, SMS geldiği zaman görebileceğiniz bir telefon numarası girmeniz gerekiyor.

Telefon Numarası girişinizi yaptıktan sonra ise ekranınızda ki kutucuğun sağ üst kısmında bulunan Next tuşuna basıyoruz. Ekranınız da size ufak bir kutucuk açılacaktır, nedeni ise girmiş olduğunuz telefon numarası doğru mu, yani girmiş olduğunuz telefon numarasını onaylıyor musunuz? demek istiyor, burada girmiş olduğunuz telefon numaranızdan eminseniz, OK tuşuna basarak ilerliyoruz.

Ardından az önce giriş yapmış olduğunuz telefon numarasına bir SMS gönderecektir, bu gelen SMS ‘yi açılan ekrandaki boş yere yazıyoruz kutucuğun hemen üstünde belirtilen süre içerisinde kodu giriş yapmamız gerekmektedir, eğer bize verilen süre içerisinde kodu giriş yapmazsanız en baştan başlamamız gerekmektedir, yani telefon numaramızı tekrar gireceğiz ve tekrardan web.telegram.org adresinin bizim telefon numaramıza yeni bir SMS göndermesini isteyeceğiz.

Telegram üzerinden mobil cihazımıza gelen SMS ‘teki kodu web.telegram.org adresi üzerinde açılan boş kutucuklu yere giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra yine sağ üstteki Next tuşuna basın, Telegram masaüstünün bilgisayarınızda açıldığını göreceksiniz, artık bu sayede Telegram hem masaüstü bilgisayarlarınızda hem de mobil cihazlarınızda rahatlıkla kullanabilir, sohbetler edebilir, dosya aktarımları yapabilirsiniz. Keyifli günler, iyi eğlenceler 🙂

Buraya tıklayarak diğer blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Buraya tıklayarak direk olarak Web Telegram adresine giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın