Whatsapp Business Nedir ?, Nasıl çalışır ?

15
Whatsapp Business Nedir ?, Nasıl çalışır ?

Whatsapp Business Nedir ?, Nasıl çalışır ?

Whatsapp Business Nedir ?, Nasıl çalışır ?

Çok eski çağlarda devletler ya da çeşitli iş mekanları arasında iletişim nasıl sürüyordu hiç düşündünüz mü ? Tabi o zamanlar bir reklam vererek kendini tanıtma ve telefonla göreşerek bildirme gibi durumlar söz konusu değildi. Elçi dediğimiz görevliler önemli haberleri ve bildirileri yazılı halde ya da sözlü halde iletirlerlerdi.İlerleyen zamanlarda bunun yerini telegraf,faks ya da mektuplar aldı.Daha sonra telefonunun yaygınlaşması ile insanlar artık haberleşme hızında  son noktaya geldiklerini düşündüler fakat tabiki bu hızda bir teknoloji varken hiçbir şeye son noktasını koyamıyoruz.

Giderek gelişen bu teknoloji toplumun her kesiminin mutlaka bir şekilde işine yarıyor. Devletler arası haberleşme,kurumlar arası haberleşme,çalışan-iş veren arası haberleşmlerde gelişen teknolojinin ürün ve avantajlarını görüyoruz.

Hayatımıza girdiğinden bu yana en önemli haberleşme uygulamamız olan  Whatsapp, kendisindan hiçbir zaman vazgeçemeyeceğimiz bir uygulama gibi duruyor.Peki Whatsapp bizim için neden bu kadar değerli ?

Whatsapp, sms haberleşmesinin aksine fotoğraf ,video,ses kaydı gönderimi sağlıyor.Ayrıca durum ve profil gibi özellikler ile güzel bir kişisellik kazandırıyor .Bu nedenle de yıllardır severek kullandığımız ve işimizi çok kolaylaştıran bu uygulama bizler için çok değerli.Peki Whatsapp ‘ın da kendi türevlerinden biri olan Whatsapp Business adlı bir uygulama geliştirdiğini biliyor muydunuz  ?

Whatsapp Bussines çeşitli kurum ve iş yerleri tarafından kullanılan dijital haberleşme aracı.Kişisel whatsapp ile çalışanlara ya da diğer kurumlara ulaşmak gerçekten zor ve kişisel ekranımızda bu denli fazla kişinin olması kafa karışıklığı yaratabilir.

Whatsapp Business ‘ın en güzel özelliği otomatik mesaj avantajı .Meşgul olduğunuz durumlarda otomatik mesaj özelliğinizi ayarlayabilir ve çalışanlarınıza ya da görüşmek istediğiniz kişilere ilgili görünerek sürekli aktif durumda olabilirsiniz .Ayrıca otomatik mesaj aynı zaman da resmi bir mesajdır ve güzel bir imaj çizer.

Whatsapp Business  ve kişisel Whatsapp aynı anda kullanılabilir ve yüklenebilir.Zaten bunlar farklı uygulamalar olarak indirilir.Whatsapp Business ‘ın logosu büyük B harfidir.

Whatsapp Business Nedir ?, Nasıl çalışır ?

Whatsapp Business istatistik tutar, yani tüm görüşmeleriniz kaydedilir ki bu bir çalışan ya da iş veren için büyük bir avantajdır çünkü kimi zaman kanıt niteliği taşır.

Uygulama aynı whatsapp gibi Play Store ‘ dan ya da Apple Store’dan indirelerek kullanılabiliyor .İndirdikten sonra kişisel bilgiler ve kurum ,iş yeri adı girilere başlanılabilir.Ayrıca uygulamayı whatsapp gibi masaüstünde de kullanabilirsiniz.

Whatsapp Business akıllara şöyle bir soru getirebilir, başka kurumlar adına wp kurma gibi legal olmayan durumlar nasıl önlenicek ?

Whatsapp Bussiness  da ‘onay işlemi ‘ ile çözüm buluyor. WhatsApp Business ‘da  İnstagram ya da Twitter ‘ da gördüğümüz hesabın orijinal olduğunu belirten mavi tik gibi bir kanıt olacak. Bu onay  sayesinde uygulamanın kesinlikle size ait olduğu kanıtlanmış olacak.

Buraya tıklayarak diğer blog yazılımızı okuyabilirsiniz.

Buraya tıklayarak Web WhatsApp’a giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın