Son Blog Yazıları

WhatsApp Web Nasıl Girilir ? , WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web Nasıl Girilir ?

WhatsApp günümüzde en çok kullanılan dijital haberleşme uygulamalarından birisidir.

Günlük milyonlarca kullanıcının kullanmış olduğu WhatsApp geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu politika güncellemeleri sebebiyle elbette ki oldukça fazlasıyla kullanıcı kaybetmişti. Ancak bunu yapılan yüzlerce binlerce şikayete rağmen umursamayan WhatsApp Kurucuları, güncellemiş olduğu politikanın tarihi erteleyerek kullanıcı şikayetlerini indirmeye çalıştı. Anca WhatsApp kullanıcıları WhatsApp Kurucularının bu yapmış olduğu ertelemeyi umursamayıp, yeni güncellenecek olan politikanın kaldırılmasından yanaydı, çünkü WhatsApp’ın yeni politikası birçok kullanıcı bilgisi alıyordu, kullanıcılarda doğal olarak bundan şikayetçiydi.

WhatsApp kullanıcılarının, bilgisayar üzerinden WhatsApp’a giriş yapabilmesi açısından, WhatsApp kurucuları bir yazılım geliştirdi ve bu yazılım sayesinde telefonunuzda ki WhatsApp ile bilgisayardaki WhatsApp üzerinden anlık haberleşme yapabiliyorsunuz. Bu sayede bilgisayar başınızda işleriniz yaparken gelen mesajlara, konuşmalarınıza cevap vermek için telefonunuzu elinize almak zorunda kalmaksınız, bilgisayarınız da WhatsApp Web sayesinde konuşmalarınızı cevaplayabiliyorsunuz.

 

WhatsApp Web Nasıl Girilir ?

  • WhatsApp Web’e giriş yapabilmek için Android veya IOS mobil cihazınız üzerinden WhatsApp giriş yapınız.
  • Ardından WhatsApp ana menüsünde iken sağ alttan dişli simgesi bulunan Ayarlar kısmına giriş yapınız.
  • Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra ise sırasıyla ekranınıza gelmiş olan menüler üzerinden, WhatsApp Web/Masaüstü yazan menüye tıklayınız.
  • Ardından ise bilgisayarınız üzerinden web.whatsapp.com adresine giriş yapınız, hızlıca giriş yapmak için, BURAYA tıklayabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızdan da WhatsApp Web’e giriş yaptıktan sonra tekrar mobil cihazınızdan giriş yapmış olduğumuz WhatsApp Web/Masaüstü sekmesine geliyoruz.
  • Ardından mobil cihazımız üzerinden Cihaz Bağla yazan kısıma tıklıyoruz ve kameranın açıldığını fark edeceksiniz.
  • Açılan kameramız ile az önce bilgisayarımızdan giriş yapmış olduğumuz web.whatsapp.com adresi üzerinde açılmış olan Karekodu kameramıza okutuyoruz.
  • Çok kısa yaklaşık 0.5-1 saniye arasında Karekod’u kameranız okuyacaktır, okuma tamamlandıktan sonra WhatsApp Webiniz aktif olarak açılmış olacaktır.

Artık WhatsApp Web ile Mobil Cihazınızdaki WhatsApp üzerinden eşzamanlı konuşmalar ve sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp Web Nasıl Girilir Hakkında Bilgilendirme

Telefonunuzun şarjı bittiği zaman, bilgisayarınız internet kesildiği gittiği zaman, telefonunuzun internet bağlantısı kesildiği zaman, WhatsApp Webde mesaj gönderemeyebilir, sorunlar yaşabilirsiniz. Bu yüzden telefonunuzun ve bilgisayarınız aktif bir internet bağlantısında olduğundan ve telefonunuzun şarjı olduğundan (açık olduğundan) emin iseniz, WhatsApp Web üzerinde hiçbir sorun yaşamazsınız.